PRC Wire

10/07/2017 - 8:21
Warszawa

Atende zbuduje serwerownię dla x-kom

Nowa siedziba firmy x-kom, która powstaje w Częstochowie, zostanie niebawem wyposażona we własne centrum danych. Wszelkie prace związane z realizacją projektu spółka powierzyła zaufanemu zewnętrznemu dostawcy: Atende.

Nowoczesny biurowiec i centrum logistyczne x-kom wkraczają w kolejny etap realizacji. Na terenach poprzemysłowych częstochowskiej strefy „Euro-Park” Mielec zakończono już prace budowlane. W nowej siedzibie firmy aktualnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe. Jednym z działań jest stworzenie dokumentacji wykonawczej oraz zbudowanie serwerowni. Przygotowaniem tego dwufazowego projektu zajmie się firma Atende, która m.in. wyposaży obiekt we właściwy sprzęt. Technologiczne i funkcjonalne rozwiązania zastosowane w budynku zapewnią przyjazne środowisko pracy. Wartość umowy to ponad 1,3 mln zł netto.

x-kom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym i najczęściej wybierany sklep internetowy w Polsce. Historia firmy sięga 2002 roku. W ciągu kilkunastu lat, z niewielkiego sklepu x-kom stał się siecią o ogólnopolskim zasięgu i jednym z liderów branży komputerowej. Firma od lat konsekwentnie rozwija swoją działalność, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku branży elektronicznej. Wysoką jakość obsługi gwarantują profesjonalni, zaangażowani i otwarci na potrzeby klientów pracownicy, ponad 1100 osób skupionych w 18 działach.

Atende S.A. jest jedną z wiodących polskich firm informatycznych, notowaną na GPW od 2012 r., mającą ponad 25 lat doświadczenia w realizacji zaawansowanych technologicznie projektów IT. Specjalizuje się w dostarczaniu usług z zakresu infrastruktury informatycznej, integracji sieciowej, outsourcingu IT, cloud computingu i cyberbezpieczeństwa. Grupa Kapitałowa Atende kieruje dedykowaną ofertę m.in. do telekomunikacji, jednostek administracji publicznej, sektora medycznego, branży energetycznej i rynku multimedialnego.

Załączniki:

https://newsroom.prconnect.pl/file/pressrelease/205a77eb-40ca-48d8-8b1b-fa992a9dbff4/1e01d5fa-e858-4625-b7b3-58880ae31f8a/Atendezbudujeserwerowniedlaxcom.pdf

Kontakt:

Źródło:

Atende S.A.

Website:

http://www.atende.pl

Kontakt:

Anna Zatońska

Telefon:

+48 22 29 57 296

Email:

anna.zatonska@atende.pl

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor