PRC Wire

13/04/2017 - 6:00
Warszawa

Global Editors Network już po raz siódmy organizuje szczyt w Wiedniu

Od post-prawdy do rzeczywistości wirtualnej. Kierowanie przyszłością mediów – tematem przewodnim tegorocznej edycji GEN SUMMIT 2017, która odbędzie się w Wiedniu w dniach 21-23 czerwca.

W jaki sposób zredefiniować pojęcie news, aby nie stało się ono synonimem rozrywki? Uczestnicy oraz zaproszeni goście będą szukali odpowiedzi na to pytanie podczas GEN SUMMIT 2017. Organizatorzy przewidują, że spotkanie zgromadzi ponad 750 redaktorów naczelnych i innowatorów medialnych z ponad 70 krajów.

Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do zapoznania się doświadczeniami i opiniami największych rynkowych graczy na temat kształtowania przyszłości dziennikarstwa, sztucznej inteligencji, fake news i sprawdzania faktów, oraz roli mediów społecznościowych w ewolucji informacyjnej. Szczyt dedykowany jest zarówno mediom tradyjcyjnym, jak i platformom online.

Dodatkową atrakcją podczas szczytu jest Startup for News – konkurs na najlepsze nowopowstające firmy, oferujące serwisy informacyjne.

Oficjalnymi partnerami wydarzenia są m.in. Reuters, The Associated Press, New York Times Syndicate, The Independent and Evening Standard Syndication, Bloomberg, Bill and Melinda Gates Foundation, Guardian. A w gronie mówców wystąpią: Martin Baron z The Washington Post, Amanda Farnsworth z BBC News, Sylvain Attal  z New Media France 24, Campbell Brown z Facebook, Samuel Burke z CNN, oraz wielu innych ciekawych przedstawicieli z branży medialnej i środowisk naukowych.

Global Editors Network wspiera organizacje i media, definiując na nowo wizję przyszłości dziennikarstwa oraz podnosząc jej jakość dzięki innowacjom i współpracy. Podczas wydarzeń organizowanych pod nazwą GEN SUMMIT podejmuje się najbardziej palące problemy środowiska dziennikarskiego. Zeszłoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: Jak branża medialna radzi sobie z Facebookem, Apple, Google, Amazonem i innymi wielkimi platformami oferującymi newsy swoim użytkownikom?

Źródło: https://www.gensummit2017.org/

Kontakt:

Źródło:

PRConnect

Website:

https://www.prconnect.pl

Kontakt:

Joanna Maciejewska

Telefon:

+48 22 250 01 05

Email:

j.maciejewska@prconnect.pl

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor