PRC Wire

31/05/2017 - 9:20
Monachium i Buenos Aires

intive i FDV Solutions łączą siły, aby rozwijać biznes w USA

intive inwestuje w argentyńską firmę FDV Solutions. W ten sposób europejski software house otwiera się na rynki za oceanem, w szczególności na klientów ze Stanów Zjednoczonych.

intive to jeden z większych w Europie dostawców usług i rozwiązań technologicznych. Firma powstała w 2016 roku po połączeniu fińskiego przedsiębiorstwa BL Stream, niemieckiego software house’u Kupferwerk oraz polskiego SMT Software. Teraz, niecały rok po fuzji, firma robi kolejny krok na przód – inwestuje w Argentynie.

Jak zakładają przedstawiciele intive, kolejne połączenie umocni pozycję marki na światowym rynku oraz umożliwi pozyskanie nowych klientów, głównie w Stanach Zjednoczonych. Od założycieli FDV Solutions, europejskie przedsiębiorstwo wykupiło 51% udziałów. Argentyńska firma nadal będzie prowadzić działalność lokalnie, a jednocześnie, wspólnie z nowym partnerem, będzie rozwijać się na rynku północnoamerykańskim.

– Chcemy być bardziej aktywni w Stanach Zjednoczonych, a inwestycja w FDV Solutions to pierwszy krok do osiągnięcia tego celu. FDV Solutions posiada już utalentowany zespół profesjonalistów, interesujące portfolio, a lokalizacja firmy odpowiada strefie czasowej naszych klientów za oceanem. Co więcej, z FDV Solutions współpracowaliśmy już

w przeszłości. Wyznajemy podobne wartości i podejście do pracy, dlatego widzę duży potencjał we wspólnej, bliskiej kooperacji – mówi Ludovic Gaude, CEO intive.

Andrés Vior, CEO FDV Solutions dodaje, że na połączeniu zyskują oba przedsiębiorstwa: – Wykorzystując obustronną wiedzę techniczną, biznesową i strategiczną, możemy osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty niż w pojedynkę. Intive postrzegamy jako solidnego partnera, dzięki któremu będziemy mogli poszerzyć swoje możliwości biznesowe oraz obecną ofertę produktów, tak by pasowały na międzynarodowy rynek.

Dzięki umowie, FDV Solutions przewiduje ponad 30-procentowy wzrost przychodów i 25-procentowy wzrost zatrudnienia Obecnie w firmie pracuje 120 osób, a do końca roku załoga ma się powiększyć do 150 osób. Ponadto marki będą działać pod wspólnym brandem, wzmacniając wizerunek obu firm. Odtąd FDV Solutions będzie nosiło nazwę intive FDV.

O intive:

Z ponad 1300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, intive współtworzy wyjątkowe rozwiązania softwarowe, które skutecznie pomagają jej klientom w przyspieszeniu ich cyfrowej transformacji, dbając o najwyższą jakość aplikacji w całym cyklu życia, od projektu do utrzymania. Firma posiada 12 centrów rozwoju w Niemczech oraz Polsce, a także lokalne biura w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. intive jest zaufanym partnerem firm takich jak Audi, BMW, Credit Suisse, Deloitte, ING, Microsoft, Orange, Viacom, Vodafone, Volkswagen i Zalando. Więcej informacji na stronie https://www.intive.com/en

O FDV Solutions:

FDV Solutions jest argentyńską firmą specjalizującą się w tworzeniu niestandardowego oprogramowania dla różnych segmentów i typów firm z wyraźnym celem: pomagania klientom w umacnianiu relacji z klientami i potencjału dzięki technologii. Jedna z 30 największych firm zajmujących się oprogramowaniem w Argentynie (CESSI), posiada zespół ponad 100 wysoko wyszkolonych profesjonalistów z biurami w Buenos Aires, Nowym Jorku i San Francisco (USA). W konkursie The Sadosky 2016 Awards została wyróżniona mianem ‘Rockstar Company”.

Kontakt:

Źródło:

intive

Website:

https://www.intive.com/en

Kontakt:

Natalia Skadorwa

Telefon:

+48 502731259

Email:

natalia.skadorwa@intive.com

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor