PRC Wire

20/04/2017 - 12:40
cała Polska

Ostatnie dni na zgłoszenia do bezpłatnych programów edukacyjnych

Edukacja przyszłości, podążanie z cyfrowymi trendami? Nauka języka przyszłości? Teraz to możliwe i – co najważniejsze – bezpłatne. Fundacja Orange do końca kwietnia prowadzi rekrutację szkół podstawowych do #SuperKoderów i MegaMisji, czyli innowacyjnych programów edukacji cyfrowej.

#SuperKoderzy to propozycja dla dzieci w wieku 9–12 lat, które uczą się podstaw programowania i robotyki. Nauka odbywa się nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego, angielskiego, muzyki i techniki. Polega m.in. na samodzielnym konstruowaniu robotów, obserwacji pogody, tworzeniu własnych gier i animacji.

Z kolei MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do dzieci w wieku 6–10 lat. Wzbogaca ofertę szkół podstaworwych, dając solidny fundament cyfrowych umiejętności.

MegaMisja to program, który w przyjazny sposób uczy dzieci m.in. bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzegania praw autorskich, ochrony własnej prywatności, kulturalnego zachowania się w sieci i współpracy w grupie. Udowadnia on, że edukację cyfrową świetnie można połączyć z zabawą mówi Joanna Wajda-Kurdziel ze świetlicy w Sosnowcu. MegaMisja nie jest jedyną aktywnością prowadzoną przez świetlicę i szkołę. Bierzemy także udział w #SuperKoderach, czyli nauce programowania dla najmłodszych. Oba programy są godne uwagi. Dzięki nim rośnie nam pokolenie swobodnie poruszające się w świecie nowych technologii – dodaje.

Udział w programach to nie tylko korzyści dla uczniów. Fundacja Orange wyposażyła szkoły biorące udział w MegaMisji w tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy z zabawkami edukacyjnymi i audiobookami. Dla nauczycieli przewidziano dostęp do platformy internetowej ze scenariuszami lekcji, możliwością wymiany doświadczeń i filmami instruktażowymi. Natomiast placówki biorące udział w #SuperKoderach otrzymują granty na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć, zaś nauczyciele są zaproszeni na szkolenia i korzystają z wsparcia trenerów.

MegaMisja i #SuperKoderzy wpisują się w podejście playful learning – aktywną zabawę, przy okazji której dzieci uczą się funkcjonowania w cyfrowym świecie. Pomaga w tym m.in. Robert Warzocha, ekspert R&D z Centrum Badawczo- Rozwojowego Orange i wolontariusz, który uczył #SuperKoderów ze szkoły podstawowej nr 350 na warszawskim Bemowie robotyki.
Zanim robot zacznie działać i reagować na komendy, najpierw trzeba go złożyć. Dzieci biorą sklejkę, śrubokręty i go montują – silnik, diody, potencjometry, czujniki odległości, sygnalizatory dźwiękowe. Wszystkie elementy trzeba zainstalować i podłączyć i dopiero jak robot będzie gotowy, brać się za programowanie. To jakie czynności robot będzie wykonywał, zależy od inwencji dzieci – do czego go zaprogramują. Może walczyć z drugim robotem, kopać piłkę, omijać przeszkody czy podążać za światłem – dodaje Warzocha.

Wszystkie szkoły podstawowe mogą wziąć udział w naborze, który trwa do końca kwietnia 2017 r. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się na stronie http://fundacja.orange.pl/rekrutacja

Więcej informacji:
https://megamisja.pl/
http://superkoderzy.pl/

——————-
 

Kontakt:

Źródło:

Fundacja Orange

Website:

www.fundacja.orange.pl

Kontakt:

Daria Drabik

Telefon:

+48 502 273 960

Email:

daria.drabik@orange.com

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor