PRC Wire

02/05/2017 - 6:10
Warszawa

Innovation Growth Lab Global Conference

W jaki sposób rządy mogą wspierać wykorzystanie wartości niematerialnych i prawnych? Jak stymulować wzrost małych i średnich przedsiębiorstw oraz wesprzeć uruchamianie startupów? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy i zaproszeni gościeInnovation Growth Lab Global Conference.

Bazując na sukcesie zeszłorocznego wydarzenia Nesta, w porozumieniu i przy współpracy Ewing Marion Kauffman Foundation, the World Bank Group, the Cotec Foundation, the “La Caixa” Banking Foundation oraz Inter-American Development Bank, w dniach 13-14 czerwca organizuje konferencję IGL2017.

Laboratorium Wzrostu Innowacji jest inicjatywą, która ma na celu zaangażowanie praktyków, naukowców i decydentów w dyskusje nad najważniejszymi wyzwaniami wspierającymi innowacje. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazje poznać najnowsze trendy w innowacji i polityce przedsiębiorczości oraz siłę eksperymentu w kształtowaniu otoczenia.

Agenda forum obejmuje m.in. takie tematy jak: inteligentne rozwiązania, wykorzystanie danych w rozwoju przedsiębiorczości, siła małych eksperymentów, przyszłość pracy w gospodarce robotów, kierowanie finansowaniem innowacji publicznych oraz zaangażowanie w budowę integracji miast przez przedsiębiorców.

Na konferencji wystąpią:

· z Inter-American Development Bank;

· z Barcelona City Council;

· z FINEP,

·

przedstawicielka rządu Hiszpanii;

· szefowa gabinetu Premiera Finlandii;

· , przedstawieciel rządu Argentyny;

· z The Economist;

· z World Bank Group;

· , dyrektor zarządzający Singapore Agency for Science, Technology and Research (A*STAR).

Poprzednia i zarazem pierwsza edycja IGL2016 odbyła się w Londynie w dniach24-26 maja pod hasłem: Prowadzenie polityki innowacji i wzrostu gospodarczego.W konferencji wzięli udział światowi eksperci z 20 krajów.

Źródło: http://www.nesta.org.uk/event/innovation-growth-lab-global-conference-2017#sthash.g0HXmlxt.dpuf

Kontakt:

Źródło:

PRConnect

Website:

https://www.prconnect.pl

Kontakt:

Joanna Maciejewska

Telefon:

+48 22 250 01 05

Email:

j.maciejewska@prconnect.pl

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor