PRC Wire

29/09/2017 - 6:15
Niemcy

Fotografia prasowa bierze nowy oddech

Niemiecka agencja informacyjna dpa Deutsche Presse Agentur stawia na rozwój fotografii prasowej. Po latach transformacji mediów tradycyjnych i wyczekiwania na właściwy moment dpa zdecydowała się na uruchomienie międzynarodowego serwisu zdjęciowego – dpa International Photo.

„W trakcie analiz rynkowych i rozmów z przedstawicielami mediów wyszło nam, że cały czas jest popyt na dobrą jakościowo fotografię o charakterze newsowym.” – mówi Rainer Finke, dpa Director International Marketing and Sales.

Rynek mediów wciąż przeżywa swoje trudności, dlatego zamiast dużych inwestycji dpa zdecydowała się na stworzenie nowej platformy zdjęciowej na zasadach ekonomii współpracy (ang. „sharing economy”). Do platformy trafia ok. 400 zdjęć dziennie. Większość stanowią zdjęcia dpa dostarczane przez fotoreporterów z Niemiec, biur regionalnych agecji w Buenos Aires, Madrycie, Kairze oraz licznych foto korespondentów i stringerów. Oprócz tego jednak dpa International Photo zawiera zdjęcia od ponad 30 narodowych i regionalnych agencji z całego świata.

„Dzięki połączeniu zdjęć dpa ze zdjęciami od naszych partnerów powstaje szybki i kompletny codzienny serwis fotograficzny, który jest konkurencyjny wobec serwisów innych globalnych agencji – dodaje Rainer Finke.

Kim są partnerzy dpa?

Projekt dpa International Photo powstaje dzięki współpracy dpa z ponad 30 agencjami informacyjnymi i fotograficznymi, w tym m. in. agencją Australian Associated Press, agencją brytyjską Press Association, południowokoreańską agencją Yonhap, Agência Brasil, austriacką agencją APA, fińską agencją STT, meksykańską agencją Notimex, czeską CTK oraz hiszpańską Europapress.

O agencji dpa.

Deutsche Presse Agentur należy do światowej czołówki agencji informacyjnych. Od lat kładzie duży nacisk na tworzenie serwisów międzynarodowych w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i arabskim. Jest dostawcą pakietów multimedialnych powstających z połączenia tekstów, zdjęć i wideo. Dzięki korespondentom w Brukseli i wielu europejskich stolicach serwis dpa jest postrzegany jako dobre źródło informacji związanych z Europą i Unią Europejską. Mocną stroną dpa jest obsługa dużych imprez sportowych na całym świecie.

Link: https://www.dpa.com/en/products-services/international-photo/?utm_source=linkedin.com&utm_medium=Post&utm_campaign=linkedin.com_Post _dpa-photo-international

Kontakt:

Źródło:

dpa International Marketing

Website:

https://www.dpa.com

Kontakt:

Jarosław Chyła

Telefon:

+48609663713

Email:

chyla.jaroslaw@dpa.com

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor