PRC Wire

05/05/2017 - 6:00
Warszawa

Co ogląda Twoje dziecko w telefonie?

Zapisz

Obniża się wiek, w którym dzieci zaczynają regularnie korzystać telefonów komórkowych. W dużych miastach normą są siedmiolatki posiadające własne urządzenie mobilne. Ochrona przed niewłaściwymi treściami jest niewspółmierna z łatwym dostępem do nich. PE proponuje, by zasady stosowane w telewizji zostały zaadaptowane do usług w globalnej sieci. A platformy z plikami video zobowiązane zostaną do usuwania szkodliwej zawartości oraz będą musiały ułatwić procedurę zgłaszania takowych przez swoich użytkowników.

– to dane z pierwszego w Polsce raportu o Nałogowym korzystaniu z telefonów komórkowychwykonanego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Jednocześnie tylko niespełna jedna trzecia badanych przyznaje, że rodzice rozmawiali z nimi na temat szkodliwości nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych. Nieświadomi, niebezpieczeństw czyhających w wirtualnym świecie, są więc nie tylko małoletni. W najbliższym czasie należy się spodziewać, być może automatycznych, ograniczeń dla dzieci w szeroko pojętnej trosce o ich bezpieczeństwo.

Póki co wsparcie oferują polskojęzyczne aplikacje znacznie redukujące dostęp do nieodpowiednich treści.Do rodziców należy wybór i zainstalowanie preferowanego programu na urządzeniach mobilnych.

· – podpowiada, które aplikacje na urządzenia mobilne są bezpieczne dla dzieci, blokuje, wskazane przez opiekunów, nieodpowiednie strony internetowe, pokazuje na mapie bieżącą lokalizację dziecka, stwarza możliwość wprowadzenia ograniczeń czasowych korzystania z telefonu czy tabletu.

· Podobnie funkcjonują i aplikacjaOrange dodatkowo dając możliwość włączenia bezpiecznego wyszukiwania w Internecie, z pominięciem treści pornograficznych lub wulgarnych, monitorowania i raportowania rodzicom wirtualnej aktywności dzieci czy ochronę każdej sieci: 3G, LTE oraz prywatnych i publicznych sieciach Wi-Fi.

· Wypracowaniem zdrowych nawyków i złapaniem równowagi między czasem spędzanym w sieci i w realnym życiu bez odbierania swobody, zajmuje się . Twórcy podkreślają łatwość zarządzania ochroną na wszystkich urządzeniach dostępnych dzieciom, zapewniając dbałość o ochronę ich prywatności i reputację.

· Dla najmłodszych odbiorców są: , lub , czyli specjalne panele pozwalające na uruchomienie wyłącznie wybranych aplikacji także bez możliwości dzwonienia, wysyłania smsów czy modyfikowania ustawień w telefonie.

· i umożliwiają na bieżąco śledzić aktywność podopiecznych w sieci.

Podstawowe blokady są darmowe, odpłatne rozszerzenia lub wersje oferują dodatkowo m.in.: włączenie w możliwość kontrolowania wszystkich dzieci w rodzinie, przesyłanie alarmów i powiadomień w momencie opuszczenia przez dziecko miejsca, zdefiniowanego przez opiekunów jako bezpieczne lub monitorowanie aktywności na Facebooku oraz połączeń głosowych i tekstowych.

I jeszcze tylko wszędobylski hejt pozostaje ograniczyć. Inspiracją służy amerykańska nastolatka Trisha Prabhu, która stworzyła program analizujący szkodliwe treści i pytający piszącego, czy jest pewny, że dany tekst chce opublikować. Wówczas średnio tylko 7 proc. decyduje się na zamieszczenie hejtu w Internecie.

Kontakt:

Źródło:

PRConnect

Website:

https://www.prconnect.pl

Kontakt:

Anna Szydlarska-Konarska

Telefon:

+48502618994

Email:

a.szydlarska@prconnect.pl

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor