PRC Wire

30/10/2018 - 16:25

Pracodawcy RP promują aktywność kobiet w biznesie

„Kierunek – Kobieta Biznesu” to nowa platforma Pracodawców RP, która będzie inspirować kobiety do rozwijania przedsiębiorczości oraz budowania ich mocnej pozycji w biznesie.

– Cel działania platformy musi być dostosowany do potrzeb. Żeby poznać potrzeby, chcemy przeprowadzić badanie, szczególnie wśród studentek z mniejszych ośrodków akademickich – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, przewodnicząca platformy. Badanie będzie przeprowadzone w najbliższych miesiącach przez renomowaną agencję badawczą. – Na tej podstawie chcemy poznać diagnozę problemu – czy studentki myślą o swojej karierze; czy ją planują świadomie czy rozwijają na etapie studiów czy odkładają to na czas po studiach – tłumaczy Agnieszka Kłos.

Badanie będzie podstawą do zaplanowania dalszych działań platformy. Inicjatorki akcji chcą m.in. dotrzeć do mniejszych ośrodków akademickich i zaprosić studentki do uczestnictwa w konkursie, w którym nagrodą są praktyki letnie w dużych instytucjach i firmach. Będą one wsparte dodatkowo indywidualnym mentoringiem liderek biznesu, czyli kobiet zaangażowanych w działanie platformy.

Zdaniem Moniki Borzdyńskiej, dyrektor ds. komunikacji i marketingu PGE Narodowy kobiety w biznesie zaczynają się wspierać i nawiązywać ze sobą biznesowe relacje. Przede wszystkim powinnyśmy się wspierać w wielopłaszczyznowych działaniach. Nawiązywanie relacji jest szczególnie ważne w biznesie, bo tych przenikających się płaszczyzn jest bardzo wiele. My kobiety doskonale się rozumiemy, więc myślę, że podejmiemy wiele wartościowych działań – podkreśla Monika Borzdyńska.

– Najbardziej przekonującym argumentem jest spotkanie z kobietą, która poradziła sobie z wyzwaniami działalności biznesowej, z godzeniem życia zawodowego z życiem rodzinnym – dodaje Agnieszka Bernecka dyrektor strategiczny Pracodawców Ziemi Lubelskiej. – Takie przykłady pozwalają młodym kobietom uwierzyć w to, że też sobie poradzą – mówi.

Na spotkaniu inauguracyjnym platformy, które w ubiegły piątek odbyło się w siedzibie Pracodawców RP, Prezydent Andrzej Malinowski podkreślał, że u podstaw idei powołania platformy „Kierunek – Kobieta Biznes” wcale nie leży równouprawnienie. Bo kobietom nie trzeba dziś robić miejsca w biznesie. – Wam się to miejsce należy. Ono jest dla was od zawsze i nikt poza wami go zająć nie może – zauważa dr Andrzej Malinowski. – Cieszę się, że Pracodawcy RP stworzą miejsce dla spotkań kobiet biznesu. Dzielcie się wiedzą, wymieniajcie pomysłami, wspierajcie. Korzyści odniosą z tego wszyscy – zaznacza.

 

 

 

 

Załączniki:

https://www.prconnect.pl/wp-content/uploads/2018/11/Platforma-kobiet-w-biznesie.html

Editorial Note:

„Kierunek – Kobieta Biznesu” to nowa platforma Pracodawców RP, która będzie inspirować kobiety do rozwijania przedsiębiorczości oraz budowania ich mocnej pozycji w biznesie. – Cel działania platformy musi być dostosowany do potrzeb. Żeby poznać potrzeby, chcemy przeprowadzić badanie, szczególnie wśród studentek z mniejszych ośrodków akademickich – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, przewodnicząca platformy. Badanie będzie przeprowadzone w najbliższych miesiącach przez renomowaną agencję badawczą. – Na tej podstawie chcemy poznać diagnozę problemu – czy studentki myślą o swojej karierze; czy ją planują świadomie czy rozwijają na etapie studiów czy odkładają to na czas po studiach – tłumaczy Agnieszka Kłos.

Kontakt:

Źródło:

Pracodawcy RP

Website:

https://pracodawcyrp.pl/

Kontakt:

Mateusz Szymczycha

Telefon:

(22) 518 87 28

Email:

m.szymczycha@pracodawcyrp.pl

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor