PRC Wire

14/03/2018 - 11:37
Cambridge

Stephen Hawking pokonał chorobę, by odkrywać sekrety wszechświata.

W wieku 76 lat zmarł Stephen Hawking, światowej sławy fizyk, autor bestteslleru „Krótka historia czasu”. Gdy miał 21 lat lekarze zdiagnozowali u niego stwardnienie zanikowe boczne. Dawano mu wówczas jedynie dwa lata życia. Mimo ciężkiego paraliżu i postępującej choroby, posługując się komputerowym syntezatorem mowy stał się uosobieniem intelektualnego geniuszu ostatnich dekad. Był jednym z najdłużej żyjących chorych na stwardnienie zanikowe boczne.

W załączeniu krótki materiał agencji dpa o życiu Stephena Hawkinga.

mediaObjects20180314100710.pdf

Editorial Note:

O agencji dpa.
Deutsche Presse Agentur należy do światowej czołówki agencji informacyjnych. Od lat kładzie duży nacisk na tworzenie serwisów międzynarodowych w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i arabskim. Jest dostawcą pakietów multimedialnych powstających z połączenia tekstów, zdjęć i wideo. Dzięki korespondentom w Brukseli i wielu europejskich stolicach serwis dpa jest postrzegany jako dobre źródło informacji związanych z Europą i Unią Europejską. Mocną stroną dpa jest obsługa dużych imprez sportowych na całym świecie.

Kontakt:

Źródło:

DPA

Website:

https://www.dpa.com/en/

Kontakt:

Jarosław Chyła

Telefon:

+48609663713

Email:

chyla.jaroslaw@dpa.com

Pozostałe aktualności z…

Do góry

Za materiał opublikowany w serwisie PRC Wire odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego autor